METAL-SERW
ZAKŁAD HYDRAULIKI SIŁOWEJ I MECHANIKI MASZYN
ul. Grunwaldzka 1c, 74-400 Dębno

koparka kołowa ATLAS 1404 M – naprawa

koparka kołowa ATLAS 1404 M - naprawa

koparka kołowa ATLAS 1404 M – naprawa kolumny obrotu, pompy odpowiedzialnej za jazdę oraz wymiana tarcz hamulcowych. Tarcze hamulcowe których bardzo kiepski stan został wykryty poprzez przeciek w zwolnicy. Operator nie skarżył się na brak hamulców lub ich nieprawidłowe działanie. Niestety nie zauważył tego z racji na bardzo słaby stan maszyny. W koparce bez prawidłowej jazdy w przód i tył nie był w stanie osiągnąć 50% jej możliwości.

koparka kołowa ATLAS 1404 M – naprawa

Prawidłowo przeprowadzona regeneracja odbywa się od wykrycia wszystkich usterek. Ustalenie na podstawie rozmowy z operatorem jest podstawą. W wyniku przeprowadzonego wywiadu mamy możliwość szybszej diagnozy i określenia przyczyn awarii. Aby móc poprawnie i dokładnie wycenić uszkodzone podzespoły hydromechaniczne musimy zweryfikować. Dopiero po przeprowadzonej weryfikacji uszkodzonych elementów serwis wie jaki czeka go zakres prac.

Naprawa kolumny obrotu w koparce

Naprawa kolumny obrotu w koparce tzw. obrotnicy hydraulicznej – Regeneracja tego elementu wykonawczego musi poprzedzać dokładna weryfikacja i diagnoza uszkodzeń lub powodu nieprawidłowego działania. Przy tak precyzyjnej budowie każdy szczegół jest ważny. Precyzyjnie dobrane uszczelniacze i regeneracja wypracowanych elementów i części – to podstawa. Najdrobniejsze uszkodzenia i rysy na częściach mają wpływ na późniejsze prawidłowe działanie. Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja zapewnia długoletnią bezawaryjną eksploatację. W większości przypadków w momencie tego typu remontów wychodzi na jaw inna usterka. Mowa tutaj o hamulcu obrotu. Hamulec wcześniej przy rozszczelnionej bądź uszkodzonej kolumnie obrotu działał poprawnie jednak po uzyskaniu nominalnych parametrów i pełnej mocy jest inaczej. Często jest to dość mocno zauważalne i operatorzy mają wrażenie jakby uległ awarii. Dlatego ostrzegamy naszych kontrahentów o takiej ewentualności już na etapie wyceny.

Serwis koparki 1404M

METAL-SERW zapewnia swoim klientom pełen zakres remontów ich maszyn budowlanych. Firma w tym konkretnym przypadku wykonała zlecone prace w zakresie:

  • wymiana tarcz hamulcowych
  • regeneracja kolumny obrotu
  • wymiana oleju hydraulicznego
  • wymiana głównego filtra hydraulicznego
  • wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem
  • remont pompy hydraulicznej | sekcji odpowiedzialnej za jazdę
  • demontaż i naprawa hamulca obrotu

Comments are closed here.