METAL-SERW
ZAKŁAD HYDRAULIKI SIŁOWEJ I MECHANIKI MASZYN
ul. Grunwaldzka 1c, 74-400 Dębno

Naprawa siłownika koparki Daewoo

Naprawa siłownika koparki Daewoo

Naprawa siłownika koparki Daewoo

Naprawa siłownika koparki Daewoo marki Doosan. Całkiem niedawno mieliśmy przyjemność współpracy z duńską firmą budowlaną. Zgłosiła się do nas z zapytaniem o możliwość regeneracji uszkodzonego siłownika w ich koparce. Siłownik hydrauliczny marki Doosan umieszczony w koparce firmy Daewoo. Uszkodzenia widoczne na zdjęciu zdiagnozowano jako wykrzywiony pręt chromowany siłownika. Siłowniki marki Doosan są to dobrej jakości produkty o specyficznej budowie najczęściej kierowanych do maszyn budowlanych. Cylinder hydrauliczny Doosan o oznaczeniu:

D6B004HB

400305-00474(H000753)

S255-5 ARM L/V

 

Naprawa siłownika koparki Daewoo

Operator popełnił bardzo wielki błąd narażając właściciela na odnotowanie kolejnych strat. Nie chodzi tutaj o wykrzywienie tłoczyska chromowanego… Niestety ich wielkim błędem było schowanie zniekształonego tłoczyska do rury cylindrycznej. W wyniku tego nieprzemyślanego posunięcia została uszkodzona również rura cylindryczna siłownika. Wykrzywiony pręt chromowany zniszczył wewnętrzną gładź rury cylindrycznej. W skutek takiego działania wewnętrzna strona rury H8 została porysowana. Tego typu uszkodzenie uniemożliwia dalsze, prawidłowe działanie siłowników.

Odbudowa siłownika Doosan

W celu usunięcia uszkodzeń nasza firma podjęła się rekonstrukcji uszkodzonej rury cylindrycznej. Odbudowa tego typu jednoznaczna jest z odtworzeniem rury siłownika w dokładności H8. Sama wymiana tłoczyska nic nie da niestety przy takim stopniu uszkodzenia siłownika. Wiadomym jest to, że aby doprowadzić do idealnego stanu technicznego siłownika Doosan potrzebne były takie operacje jak:

  • wymiana wygiętego tłoczyska chromowanego i zastosowanie pręta chromowanego CK45 hartowanego indukcyjnie
  • rekonstrukcja rury cylindrycznej ( tzw. cylindra )
  • regeneracja tłoka
  • remont dławnicy
  • wymiana uszczelniaczy oraz zestawu prowadnic

regeneracja siłowników Doosan

W przypadkach takich jak opisujemy nasza firma, aby obniżyć koszty naprawy odzyskuje sprawne elementy siłowników. Sprawne elementy siłownika takie jak:

  • dławnica
  • tłok
  • mocowania (w tym przypadku ucho tłoczyska oraz dno zakończone uchem z zasilaniem)

rekonstrukcja siłowników Doosan

Firma METAL-SERW z powodzeniem od początku lat 80’tych zajmuje się tego typu usługami. Zapraszamy wszystkich posiadaczy koparek Daewoo z Niemiec, Danii, Norwegi oraz Polski. W przypadkach tak wielkich uszkodzeń siłowników cena regeneracji, pomimo mnóstwa potrzebnych prac jest dużo niższa od kupna nowego. W zależności od uszkodzeń oraz przymusowego zakresu prac naprawa w naszym serwisie to ok 1/4 ceny nowego.

This slideshow requires JavaScript.

Comments are closed here.