METAL-SERW
ZAKŁAD HYDRAULIKI SIŁOWEJ I MECHANIKI MASZYN
ul. Grunwaldzka 1c, 74-400 Dębno

regeneracja siłowników prasy

regeneracja siłowników prasy

REGENERACJA SIŁOWNIKÓW PRASY

Regeneracja siłowników prasy hydraulicznej w polskim serwisie hydromechaniki PHU METAL-SERW POLSKA to gwarancja zadowolenia z fachowo wykonanej usługi. Realizujemy zlecenia na usuwanie awarii z każdego rodzaju i typu siłowników stosowanych w hydraulicznych prasach. Regeneracja siłowników pras hydraulicznych w zależności od wielkości i rodzaju uszkodzeń może odbywać się / wyglądać przeróżnie.

Regeneracja siłowników prasy

Naprawa siłowników hydraulicznych stosowanych w prasach i belownicach wykonana w PHU METAL-SERW odbywa się zgodnie z wypracowanymi przez lata schematami. Po dokonaniu weryfikacji i oceny uszkodzeń zatrudniani fachowcy przygotowują siłowniki do regeneracji. Cylindry hydrauliczne jakie do nas trafiają z konkurencyjnych zakładów, często są poprawiane z racji na brak podstawowej wiedzy na temat hydrodynamiki stosowanej oraz podzespołów wykonawczych układów hydraulicznych. Większość takich firm bądź osób zatrudnianych w przedsiębiorstwach ( jako mechanicy) uważają, że wymiana uszczelniaczy w siłowniku do wszystko…

Wymiana uszczelniaczy w siłownikach

Wymiana systemu uszczelniaczy i prowadnic w siłowniku to podstawa. Niestety dużo ludzi uważa, że jest to właśnie regeneracja siłowników hydraulicznych – błąd ! Naprawą siłowników nie można tego nazwać, a przecieki w siłownikach hydraulicznych oraz ich nieszczelność spowodowana jest najczęściej zupełnie innymi czynnikami. Na 100 siłowników dostarczanych do naprawy, zaledwie 5 max 10 cierpi na tzw. ” ułożenie się ” uszczelniaczy, czy zgarniaczy  (uszczelek, O-ring’ów,) Większość poddanych wcześniej reanimacji siłowników, które zostały poddane wymianie systemu uszczelnień (w mało doświadczonych firmach) nie doświadczyły wymiany prowadnic tłoka. Popełnienie tego częstego błędu najczęściej skutkuje uszkodzeniem rury cylindrycznej. W tego typu przypadku uszkodzony cylinder należy wymienić. Większość klientów wcześniej mających do czynienia z mało doświadczonymi warsztatami lub kiepskimi fachowcami zmuszona jest do zakupu nowych siłowników. Dlaczego….? Bo takie osoby nie mają pojęcia o regeneracji i jakie są możliwości naprawy elementów jakimi są siłowniki.

regeneracja siłowników prasy

Odbudowa uszkodzonych elementów siłowników

Dobrze przygotowane zaplecze maszynowe oraz przeszkolona i doświadczona przez lata praktyk załoga to podstawa serwisu elementów i podzespołów układów hydromechanicznego. PHU METAL-SERW jest w stanie zregenerować lub odtworzyć | odbudować wszystkie elementy cylindrów hydraulicznych między innymi:

  • rury cylindryczne
  • nakrętki dławiące
  • mocowania siłowników
  • przyłącza
  • tłoki
  • pręty chromowane

Wszystkie uszkodzone czy utracone elementy i części są możliwe do odbudowywania przez nasz warsztat. To powoduje, że regeneracja siłowników hydraulicznych staję się bardziej opłacalna niż zakup nowych siłowników. Regeneracja tego typu odbywa się z zastosowaniem i przy zachowaniu sprawnych części siłowników – w celu minimalizacji kosztów związanych z naprawą.

odbudowa elementów hydraulicznych regeneracja siłownika hydraulicznego regeneracja siłowników hydraulicznych naprawa siłowników hydraulicznych

regeneracja siłowników hydraulicznych METAL-SERW Polska

1 komentarz